wyszukiwanie zaawansowane
» » Jak przyszyć guzik - podstawy poradnik szycia

Dodatkowe opcje przeglądania

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Kontakt

 • Mikatextiles - najpiękniejsze tkaniny, w jednym miejscu.

  05-200 Wołomin
  Legionów 22

  NIP: 125-059-72-29
 • E-mail:info@mikatextiles.com
 • Telefon513-631-032
  601-804-928
 • Godziny działania sklepuPon - Pt: 10.00 - 18.00,
  Soboty 10.00 - 14.00

Jak przyszyć guzik - podstawy poradnik szycia

DIY – Jak przyszyć guzik?

 

Przyszycie guzika to prosta sprawa, owszem, ale tylko wtedy, kiedy wiesz, jak to zrobić. Zanim zabierzemy się za szycie, warto wiedzieć, o tym, że guziki dzielą się na dwie podstawowe grupy, czyli te z dziurkami oraz te z uszkiem.

 

alt

 

Guziki z dziurkami – mogą mieć różny kształt i w zależności od stylu posiadać różną ilość dziurek, zazwyczaj są to dwie dziurki lub cztery.

Guziki z uszkiem – są mocowane do materiału za pomocą uszka, które może być oddzielne, lub stanowić monolit razem z guzikiem. Wyróżniamy np. uszko z płaskownika, uszko druciane lub takie typu koszyczek.

 

Jak przyszyć guzik z uszkiem?

 

Czego będziesz potrzebować:

-igła i nici,

-guzik,

-kreda albo ołówek.

 

Przeciągnij nitkę przez materiał, przeprowadź ją przez uszko oraz z powrotem przez materiał, w zaznaczonym miejscu, mocno ściągnij, jak aby guzik pozostawał nieruchomo. Powtórz czynność około 8-10 razy, na koniec zostaw nitkę po lewej stronie materiału, zrób supełek i odetnij niepotrzebną resztę nitki.

alt

Jak przyszyć guzik z dziurkami?

 

Czego będziesz potrzebować?

 

-igła i nici,

-guzik,

-wykałaczka,

-kreda lub ołówek.

 

Zaznacz miejsce, gdzie chcesz przyszyć guzik, przeprowadź nitkę przez materiał oraz jedną dziurkę, następnie przez kolejną. Między materiał a guzik wsuń wykałaczkę, dokładnie na wysokości przerwy między dwiema dziurkami, przeprowadź nitkę jeszcze raz przez obydwie dziurki, powtórz czynność około 8-10 razy. Następnie mocno owiń nitkę parokrotnie wokół jej części idącej od guzika do materiału, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, na koniec przeciągamy nić na lewą stronę materiału, zrób pętelkę i odetnij niepotrzebną część nici.

 

Wskazówka : Przyszywając guzik z czterema dziurkami, najpierw przymocuj do materiału dwie dziurki znajdujące się u góry, a następnie te na dole.

 

alt

 

Inspiracja ze strony:

http://www.instructables.com/id/How-to-sew-on-a-button/?ALLSTEPS

 

 


Przejdź do strony głównej

Polecamy produkty

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Oprogramowanie sklepu shopgold.pl