wyszukiwanie zaawansowane
» » Tkaniny bawełniane

Dodatkowe opcje przeglądania

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Kontakt

 • Mikatextiles - najpiękniejsze tkaniny, w jednym miejscu.

  05-200 Wołomin
  Legionów 22

  NIP: 125-059-72-29
 • E-mail:info@mikatextiles.com
 • Telefon513-631-032
  601-804-928
 • Godziny działania sklepuPon - Pt: 10.00 - 18.00,
  Soboty 10.00 - 14.00

Tkaniny bawełniane

Tkaniny bawełniane
 


​Tkaniny bawełniane to materiały pochodzenia naturalnego, roślinnego. Bawełna jest miękka i wygodna w noszeniu, bardzo przewiewna. Czysta bawełna dość mocno się gniecie, z dodatkiem elastanu lub włókien sztucznych - mniej. Może być merceryzowana, przez co uzyskuje ładny połysk.
 

Podstawowe typy tkanin bawełnianych
 

Batyst - tkanina o splocie płóciennym, cienka, miękka, merceryzowana. Wyrabiana w kolorze białym lub w pastelowych odcieniach różnych kolorów, nieraz drukowana lub o efektach tkackich.

Perkal - tkanina o splocie płóciennym, wykonana z nitek o średniej grubości. Przeważnie biała, zwykle mocno wykrochmalona. 

Kreton - pod względem splotu i grubości tkanina podobna do perkalu, drukowana i usztywniana. Stosowana na sukienki damskie i dziecięce, fartuszki.

Popelina - splot płócienny. Nitki wielokrotnie, mocno skręcone. Tkanina merceryzowana, biała lub barwna, zależnie od przeznaczenia jest wyrabiana w różnych grubościach. 

Ryps - tkanina podobna do popeliny, ale grubsza o bardziej wyraźnych prążkach w kierunku wątku. 

Satyna - splot satynowy. Barwiona lub drukowana o trwałym połysku. 

Kora - splot prosty. Gofrowanie uzyskane przez miejscowe nadrukowywanie roztworem ługu sodowego. Jednobarwna lub drukowana.

Pika - po prawej stronie tkaniny występują wypukłe prążki lub inny wzór; zwykle w kolorze białym. 

Gabardyna - splot skośny, wątek wielokrotny. Wykonana z nitek w jednym kolorze, czasem przy użyciu wątku i osnowy w różnych kolorach.

Drelich - splot skośny lub skośny łamany. Tkanina z grubych mocnych nitek, gęsto tkana, barwiona. Drelichy bywają różnej grubości. 

Teksas - odmiana drelichu o zróżnicowanych kolorach osnowy i wątku. 

Flanela - splot płócienny lub skośny. Wątek luźno skręcony. Drapana jedno lub dwustronnie. Jednobarwna, drukowana lub kolorowo tkana. 

Welwet – sztruks - tkanina runowa o podłużnych wąskich prążkach utworzonych z okrywy włókien. Powstają one w wyniku zastosowania dodatkowych nitek w wątku, odpowiednio po wytkaniu przecinanych. Jednobarwna lub drukowana. 

Organdyna - cienka, sztywna i przezroczysta tkanina bawełniana o splocie płóciennym.

Aksamit tkanina pluszowa o niskiej okrywie włókiennej (poniżej 3 mm), okrywa włókienna (runo) z bawełny, jedwabiu (wówczas nosi nazwę weluru); może być gładki, wzorzysty i gofrowany.


 

Polecamy produkty

Newsletter

Prześlij nam swój adres e-mail, a my powiadomimy Cię o nowych produktach, najlepszych cenach, promocjach i wyprzedażach.

 

Oprogramowanie sklepu shopgold.pl